Metoda projektów
O metodzie projektów
Projekt „krok po kroku”
Dokumentacja projektowa
Projekty przedmiotowe – szkoła podstawowa
Projekty przedmiotowe – gimnazjum
Projekty interdyscyplinarne
Projekt gimnazjalny

Przyroda

Apetyczne zdrowie

W trakcie projektu uczniowie klasy 4 poszukają ciekawych przepisów i przygotują pełnowartościowe, zdrowe posiłki: śniadanie, przekąskę, deser i kolację. Będą starali się udowodnić, że zdrowe jedzenie może być smaczne i apetycznie wyglądać.

Cztery pory roku w lesie

Projekt jest przeznaczony dla uczniów klasy 4. Jego celem jest zbadanie i udokumentowanie zmian zachodzących w lesie w poszczególnych porach roku przez 4 grupy młodych badaczy: botaników, odkrywców, filmowców i informatyków. Swoją wiedzą podzielą się z uczniami młodszych klas.

Krajobraz mojej okolicy dawniej i dziś

Projekt jest przeznaczony dla uczniów klasy 4. Ich zadaniem jest udokumentowanie zmian, które dokonały się w krajobrazie okolicy ich domów i szkoły. Będą szukać świadków tych zmian, gromadzić dokumenty i stare fotografie. Wyniki przedstawią na forum szkoły w postaci plakatu i samodzielnie przygotowanej mapy najbliższej okolicy.

Zdrowie na talerzu

Uczniowie klasy 4 szukają odpowiedzi na pytania: „Co to znaczy jeść zdrowo?”, „Jakich produktów unikać?”, „Co powinno się znaleźć w zdrowej diecie?”. Analizują piramidę zdrowego żywienia, tropią szkodliwe dodatki, szukają miejsc, gdzie produkuje się zdrową żywność.

 
Copyright by Wydawnictwo Nowa Era Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone