Liczba głosów: 3218

Projekt nr 01243
INKA -zachowałam się jak trzeba

Projekt edukacyjny

Opis projektu

Przywołanie losów Inki poprzez zaprezentowanie sztuki teatralnej o kobiecie niezłomnej, bardzo odważnej, która oddała  życie za ojczyznę. Sztuka będzie pobudzać młodzież  do refleksji nad hierarchią wartości w ich życiu. Będzie uczyć postawy wierności prawdzie, bycia dobrym, pomocnym, wiernym swym ideałom, a przede wszystkim bycia patriotą. Realizacja projektu pozwoli dotrzeć do młodych odbiorców, którzy nie do końca mają wykształcone poczucie odpowiedzialności za własną ojczyznę. W dobie materializmu i konsumpcji sztuka przedstawiająca losy Inki może być nieocenionym źródłem inspiracji w odkrywaniu, co naprawdę jest w życiu ważne.

Projekt obejmować będzie przygotowanie strojów, dekoracji, muzyki, plakatów, zaproszeń.

Zakładamy, że sztukę obejrzy nie tylko społeczność szkolna, ale także rodzice, zaproszeni uczniowie i nauczyciele okolicznych gimnazjów.

Dzięki realizacji tego projektu młodzież naszej szkoły będzie mogła obejrzeć sztukę teatralną i dzięki temu uczestniczyć w wydarzeniu kulturalnym.

Cele projektu

- budowanie świadomości patriotycznej

- kształcenie kultury żywego słowa

- autoprezentacja

Elementy unikatowe

Zaproszenie lokalnych mediów TV Brzostek (wideorelacja sztuki teatralnej na www gminy Brzostek , www.zsbrzostek.pl oraz w mediach społecznościowych).

Miejsce i czas realizacji

grudzień 2017-kwiecień 2018

Wykorzystanie grantu

Grant chcielibyśmy przeznaczyć na dofinansowanie wycieczki do Warszawy dla uczniów naszej szkoły (zwiedzanie zabytków stolicy, odwiedzenie grobów Żołnierzy Wyklętych na Powązkach oraz Muzeum Powstania Warszawskiego.

Galeria załączników

Pobierz poradnik o projekcie edukacyjnym

Dane osobowe

Imię i nazwisko lidera:
Małgorzata Augustyn

Szkoła:
Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Brzostku, Brzostek

Adres szkoły:
Brzostek Klecie 125, 39-230
Brzostek

 

Copyright by Wydawnictwo Nowa Era Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone