Liczba głosów: 2369

Projekt nr 01156
Kiedy rozdanie Oscarów?

Projekt edukacyjny

Opis projektu

Kilkunastoosobowa grupa nastolatków z Dąbrówki (VI i VII kasa) chce oderwać się od szarej codzienności, pragnie trenować i rozwijać swoje różne talenty, a łączyć ich będzie wizja wystawienia w czerwcu musicalu „The tower of dreams”. Grupa doszła także do wniosku, że bez doskonałego angielskiego – dziś ani rusz. Wymyślili więc kreatywny sposób na naukę języka angielskiego.

Uczniowie chcą pokazać społeczności lokalnej, że jako grupa zwykłych nastolatków z małej miejscowości, są w stanie zrobić wielkie rzeczy, planują ciężko pracować przez kilka miesięcy i wystawić musical na wysokim poziomie… a nawet otrzymać Oscara. Chcą w ten sposób zachęcić społeczność do robienia rzeczy, które z pozoru wydają się niemożliwe do osiągniecia. Osią projektu jest nagranie musicalu pt. "The tower of dreams" w języku angielskim.

Projekt rozpoczął się w listopadzie castingiem do koła teatralnego. Uczniowie podzieli się zadaniami według własnych możliwości i upodobań. Powstała sekcja taneczno-aktobatyczna, wokalna, aktorska, dział zajmujący się charakteryzacją sceniczną oraz dział marketingu i promocji projektu w szkole, jak i w środowisku lokalnym.

Od początku grudnia uczniowie będą się zajmować pisaniem scenariusza musicalu, doborem piosenek do indywidualnych możliwości wokalnych. Będą rozwijać teatralne i artystyczne kompetencje.

W przedziale styczeń - kwiecień będą odbywały się próby. Grupa marketingowa będzie tworzyć kampanię reklamową – projektować plakaty, intrygujące zapowiedzi musicalu na YT i Fb. Dział zajmujący się scenografią obmyśli i wykona spójne dekoracje, rekwizyty, oświetlenie. Żeby utrzymywać więź ze społeczeństwem małe fragmenty pracy będą co 3 tygodnie przedstawiane na Facebooku szkoły - powstanie serial trzymający w napięciu.

Cały maj to intensywna praca nad nagraniem musicalu „The tower of dreams” oraz montaż. Wszyscy zaangażowani w projekt uczniowie będą w niecodzienny sposób zapraszać mieszkańców gminy na uroczysty finał – pisząc zaproszenia kredą na chodnikach, recytując wiersze (zaproszenia)  napotkanym przechodniom itp. Oficjalne zaproszenia otrzymają przedstawiciele Urzędu Gminy i Miasta Ulanowa, nauczyciele, reprezentanci organizacji non-profit, lokalne media.

W czerwcu zostanie zorganizowana „Hollywoodzka Gala Wręczenia Oscarów”,  podczas której uczestnicy zaprezentują kilkumiesięczną pracę. Nastąpi projekcja musicalu. W czasie gali nagrodzone zostaną osoby, które realizowały wszystkie etapy projektu. W skład Akademii Filmowej przyznającej nagrody będą wchodziły zaproszone przez uczniów osoby, które reprezentują lokalne społeczeństwo: np. burmistrz Urzędu Gminy i Miasta Ulanowa, dyrektor szkoły. W skład jury będą również wchodzili przedstawiciele samorządu uczniowskiego. Zostaną rozdane statuetki w kategoriach: najlepszy aktor/aktorka, najciekawszy kostium, make up, najlepszy tancerz/tancerka itp. Wszyscy nagrodzeni będą przemawiali do publiczności. Ich zdjęcia wyświetlone będą na telebimie. Galę uświetnią pokazy tancerzy i występy muzyczne uczestników projektu. Wszyscy, których prosiliśmy o pomoc w trakcie trwania projektu otrzymają podziękowania w formie, która na pewno wszystkich mile zaskoczy (bo warto pomagać).

Cele projektu

Zwiększenie wiary we własne możliwości.
Rozbudzanie zainteresowań językiem angielskim.
Doskonalenie sprawności rozumienia ze słuchu, mówienia, czytania  i pisania.
Rozwijanie kreatywności i swobodnej ekspresji artystycznej.
Poznanie różnorodnych technik teatralnych.
Nauka współdziałania w grupie podczas wykonywania zadań.
Odpowiedzialność za własne postępowanie.
Integracja środowiska lokalnego.
Widoczność publiczna i uznanie otoczenia związane z realizacją projektu.
Udział uczniów w opracowaniu i rozpowszechnianiu informacji o projekcie.

Elementy unikatowe

- niekonwencjonalna nauka języka angielskiego motywująca kolejne grupy uczniów;

- podział obowiązków dokanany przez samych uczniów, a przez to ich orgomne zaangażowanie;

- wykorzystanie potencjału młodzieży do realizacji wspólnych celów;

- informowanie na bieżąco środowiska poprzez kanały w mediach społecznosciowych;

- niecodzienne formy promocji, intrygujący finał.

Miejsce i czas realizacji

Miejsce realizacji - Publiczna Szkoła Podstawowa w Dąbrówce, finał w Domu Ludowym w Dąbrówce.

Czas realizacji od listopada 2017 do czerwca 2018

Wykorzystanie grantu

Dofinansowanie do wycieczki (najlepiej na musical).

Galeria załączników

Pobierz poradnik o projekcie edukacyjnym

Dane osobowe

Imię i nazwisko lidera:
Alina Olszówka

Szkoła:
Publiczna Szkoła Podstawowa, Ulanów

Adres szkoły:
Dąbrówka 15E, 37-410
Ulanów

 

Copyright by Wydawnictwo Nowa Era Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone