Liczba głosów: 626

Projekt nr 00054
Zamek, jakiego nie znacie - spacer wirtualny.

Projekt edukacyjny

Opis projektu

Nasza szkoła - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Józefa Marcińca w Koźminie Wielkopolskim -to szkoła z ponad 150-letnią tradycją, mieszcząca się w XV-wiecznym zamku (niektóre dane mówią o wieku XIII). Jego historia jest wciąż żywa i przekazywana następnym pokoleniom. Zamek koźmiński był nierozerwalnie połączony z historią Koźmina, dzielił solidarnie razem z miastem triumfy i upadki. Dziś zamek koźmiński podobnie jak przed wiekami jest jednym z najpiękniejszych zabytków budowlanych w Polsce i dumą mieszkańców Koźmina Wielkopolskiego, ale przede wszystkim naszą uczniowską dumą. Jesienią tego roku Zamek po rozbiórce pustostanów stał się widoczny z krajowej 15. Wzbudził tym samym na nowo ogromne zainteresowanie mieszkańców i przejezdnych, Stąd też chcielibyśmy, aby był podziwiany nie tylko z zewnątrz, ale i z wewnątrz. Dzięki wirtualnemu spacerowi chcemy pokazać zabytkowe miejsca Zamku, jak i zaprezentować sale oraz pracownie naszej szkoły. Swoje działania zaczniemy od wyszukania odpowiedniego sprzętu i oprogramowanie oraz zakupienia go. Następnie podzielimy się na dwie grupy. Jedna skupi się na zrobieniu zdjęć 360O każdej sali lekcyjnej, pracowni, korytarzy, stołówki, kuchni oraz Muzeum Ziemi Koźmińskiej, które mieści się również w naszej szkole. Druga grupa dokona obróbki graficznej i złoży wszystkie zdjęcia w jedną całość poprzez specjalne oprogramowanie. Powstanie w ten sposób wirtualny spaceru po naszym Zamku. Efekt naszej pracy zaprezentujemy na uczniom, nauczycielom i rodzicom oraz społeczności lokalnej Miasta i Gminy Koźmin Wielkopolski . Wirtualny spacer umieścimy także na stronie internetowej naszej szkoły, aby każdy miał do niego dostęp i mógł go zwiedzać z każdego zakątka Polski lub świata.

Cele projektu

1.Budowanie więzi młodego pokolenia z własnym regionem i przeszłością

2.Zdobycie i poszerzenie wiedzy z nowoczesnych technologii np.tworzenia zdjęć sferycznych, panoram, hotspotów i kierunkowych dźwięków, animacji umożliwiający tworzenie samoodtwarzających się panoram, obsługi obrazów 8- i 16-bitowych oraz HDR, obsługi formatów TIFF, PNG, PSD/PSB, JPEG, OpenEXR i Radiance HDR.

3.Stworzenie wirtualnego spaceru po Zamku.

 

Elementy unikatowe

1. Atrakcyjne połącznie przeszłości z współczesnymi środkami przekazu i nowoczesnymi technologiami.

2. Efekty projektu wychodzą poza szkołę i mury Zamku. Będą dostępne dla każdego i z każdego miejsca na świecie.

3. Wirtualny spacer będzie służył kolejnym rocznikom nowo przyjętych uczniów.

Miejsce i czas realizacji

Miejsce realizacji: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Józefa Marcińca w Koźminie Wielkopolskim

Czas realizacji: 1 luty 2018r. – 31 maj 2018r.

Wykorzystanie grantu

Ewentualną wygraną wykorzystamy na zakup sprzętu (kamera 3600) i oprogramowania. Chcemy dołożyć wszelkich starań, by owoc naszej pracy nosił znamiona profesjonalnego spaceru wirtualnego. Bez tego oprogramowania i kamery jest to dość długa praca ponieważ zajmuje złożenie całego zdjęcia jeden dzień.

 

Galeria załączników

Pobierz poradnik o projekcie edukacyjnym

Dane osobowe

Imię i nazwisko lidera:
Michał Ryba

Szkoła:
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Koźminie Wielkopolskim, Koźmin Wielkopolski

Adres szkoły:
Zamkowa 1, 63-720
Koźmin Wielkopolski

 

Copyright by Wydawnictwo Nowa Era Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone