Liczba głosów: 0

Projekt nr 00521
FX SCHOOL STUDIO

Projekt edukacyjny

Opis projektu

Projekt polega na stworzeniu przez grupę uczniów biorących udział w zajęciach Kółka Medialnego, krótkiego filmu fantastycznego (SF, fantasy) z wykorzystaniem efektów specjalnych (greenscreen). Aby to osiągnąć uczniowie:
1. Przygotują ministudio filmowe w jednym ze szkolnych pomieszczeń.
2. Napiszą scenariusz filmu, przygotują kostiumy i scenografię. 
3. Zapoznają się z techniką "greenscreen".
4. Nagrają i zmontują film.
5. Zoorganizują premierę, w czasie której odbędzie się również  spotkanie z Józefem Kłykiem - filmowcem realizującym w Bojszowach westerny i filmy wojenne oraz mieszkańcami, którzy w tych filmach grali.

Ważnym elementem projektu będzie również informowanie społeczności lokalnej za pomocą mediów społecznościowych oraz lokalnych(prasa, portale internetowe). Uczniowie skorzystają z prowadzonego przez siebie profilu Kólka Medialnego na portalach facebook i youtube. Jednocześnie będzie realizowany film dokumentujący prace.

Cele projektu

1. Jakość zrealizowanego projektu zależy od dobrej pracy ekipy filmowej. W związku z tym, uczestnicy będą doskonalić UMIEJĘTNOŚĆ SKUTECZNEJ PRACY W GRUPIE oraz UMIEJĘTNOŚCI ORGANIZACYJNE.

2. Mieszkańcy małych miejscości (jak Bojszowy) często mają słabsze POCZUCIE WŁASNEJ WARTOŚCI niż ich koledzy i koleżanki z dużych miast. Realizacja abmitnego i atrakcyjnego zadania da im szansę na odniesienie konkretnego sukcesu.

3. Odniesienie się do filmowych tradycji gminy (westerny realizowane przez reżysera Józefa Kłyka) sprawi, że uczniowie będą mogli zdobyć WSPÓLNE DOŚWIADCZENIA ze starszymi pokoleniami mieszkańców i wymienić się nimi w czasie premiery filmu.

4. W atrakcyjnej formie uczestnicy projektu zdobędą WIEDZĘ I UMIĘJĘTNOŚCI Z ZAKRESU REALIZACJI FILMU.

Elementy unikatowe

Projekt nie tyle dostarcza wiedzy na temat tworzenia filmu, ale pozwala włączyć się w jego tworzenie. Uczniowie, którzy mają już podstawowe umiejętności związane z filmem (tworzyli krótkie filmy fabularne, animacje poklatkowe, aktualnie krótki film sensacyjny) będą mogli sprawdzić się w tworzeniu efektów specjalnych za pomocą techniki greenscreen. Jak pokazuje nasze doświadczenie, taki rodzaj aktywności pomimo dużych wymaganiań jest dla uczniów bardzo atrakcyjny. Dodatkowo projekt wpisuje się w filmowe tradycje gminy Bojszowy, z której pochodzi znany filmowiec-amator Józef Kłyk. Wiele osób z pokolenia rodziców i dziadków uczestników projektu brało udział w realizowanych przez tego twórcę filmach. Teraz młodsze pokolenie mogłoby kontynuować tradycję w nowocześniejszej formie.

Miejsce i czas realizacji

Projekt zostanie zrealizowany na terenie szkoły oraz całej Gminy Bojszowy (w zależności od zaproponowanych przez młodzież plenerów). W połowie stycznia rozpoczniemy wszystkie prace przygotowawcze (np. przygotowanie studia) i tworzenie scenariusza filmu a od marca do czerwca film będzie realizowany. Oficjalna premiera filmu odbędzie się w czerwcu.

Wykorzystanie grantu

Grant zostanie wykorzystany na zakup sprzętu potrzebnego do realizacji filmu oraz stworzenie ministudia filmowego. W zależności od wielkości przyznanego grantu będzie można zakupić np. blendy, oświetlenie, dodatkowe oprogramowanie, mikrofon, statyw, kosmetyki do charakteryzacji. Dzięki grantowi zadania ekipy filmowej będą mogły stać się zdecydowanie bardziej profesjonalne. Umożliwi on również pracę za pomocą nowych technik. Zakupiony sprzęt będzie wykorzystywany przy tworzeniu kolejnych filmów przez Kółko Medialne.

Galeria załączników

Pobierz poradnik o projekcie edukacyjnym

Dane osobowe

Imię i nazwisko lidera:
Jan Pioskowik

Szkoła:
Szkoła Podstawowa im.Wilhelma Gawlikowicza, Bojszowy

Adres szkoły:
Św.Jana 33, 43-220
Bojszowy

 

Copyright by Wydawnictwo Nowa Era Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone