Z przykrością zawiadamiamy, że w wyniku celowych działań osoby lub osób z zewnątrz, które próbowały w nieuczciwy sposób wpłynąć na wyniki głosowania w konkursie Projekt z klasą, w dniach 9-11 grudnia nasz serwer nie wysyłał linków aktywujących na czas lub wcale. W chwili obecnej serwer pracuje już bez zarzutu, a my podjęliśmy decyzję, że głosy oddane w tym terminie, ale nie potwierdzone linkiem aktywującym, zostaną zaliczone przez administratora jako poprawnie oddane głosy i doliczone do licznika każdego projektu. Zapewniamy, że dokładamy wszelkich starań, by głosowanie mogło trwać dalej zgodnie z zasadami fair play. Jednocześnie przypominamy, że po zakończeniu głosowania, czyli po 15 grudnia, zgodnie z regulaminem konkursu nastąpi ponowna weryfikacja wszystkich oddanych głosów.

Zespół Projekt z klasą


Projekt nr 00097
Inteligentny budynek - przyszłość czy teraźniejszość.

Projekt edukacyjny

Opis projektu

Projekt ma na celu podpisanie umowy z firmą SATEL która oferuje wsparcie merytoryczne wybranym szkołom oraz uczelniom. Dzięki temu powstała pracownia systemów alarmowych wyposażona w tablice, które wykonał nauczyciel prowadzący zajęcia. Zestawy ćwiczeniowe zawierają produkowane przez firmę SATEL urządzenia alarmowe oraz sterowania inteligentnym budynkiem. 

 

 

Cele projektu

Uczniowie poznają zasady projektowania i programowania systemów alarmowych oraz obsługę i montaż zaawansowanych technologicznie urządzeń elektronicznych. 
Dzięki tym rozwiązaniom będą mogli stworzyć tzw. Inteligentny budynek, gdzie z jednego punktu steruję się: oświetleniem, ogrzewaniem, roletami i zasłonami, wentylacją czy nawadnianiem ogródka. Całym systemem można sterować za pomocą smartfona po wcześniejszym zainstalowaniu odpowiedniej aplikacji.

Elementy unikatowe

Dzięki tym zajęciom uczniowie zdobędą szeroką wiedzę nie tylko teoretyczną, ale przede wszystkim praktyczną, która umożliwi im przygotowanie się do wymagań stawianych przez rynki pracy. 

 

Miejsce i czas realizacji

Pracownia systemów alarmowych w Centrum Edukacji Zawodowej w Stalowej Woli. Czas realizacji projektu: IX 2016 - VI 2017

Wykorzystanie grantu

Zakup dodatkowych elementów systemu w postaci nowoczesnych manipulatorów dotykowych co pozwoli na wygodniejsze sterowanie systemem. Uczeń będzie mógł programować i obsługiwać system tak jakby pracował na smartfonie czy tablecie.

Galeria załączników

Pobierz poradnik o projekcie edukacyjnym

Dane osobowe

Imię i nazwisko lidera:
imie nazwisko

Szkoła:
Centrum Edukacji Zawodowej, Stalowa Wola

Adres szkoły:
Kwiatkowskiego 1, 37-450
Stalowa Wola

 

Copyright by Wydawnictwo Nowa Era Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone