W VI edycji konkursu „Projekt z klasą” o Granty Nowej Ery
rywalizowały aż 477 projekty edukacyjne z całej Polski.


Projekt nr 00500
Każdy ma swój "Giewont"

Projekt edukacyjny

Opis projektu

Projekt edukacyjny pt. „ Każdy ma swój Giewont” opiera się głownie na wyprawie mającej na celu zdobycie jednego ze szczytów w Tatrach – Giewontu.  Uczniowie spędzą trzy dni w Zakopanem. Pierwszego dnia będą mogli dokładnie zapoznać się z tematyka gór spotykając się przewodnikami i ratownikami górskimi,  wypocząć i zaplanować w każdym aspekcie wspólną wspinaczka. Drugiego dnia o świcie uczestnicy projektu wyruszą w drogę, aby zdobyć Giewont. Trzeciego dnia uczniowie opracują prezentację multimedialną i film z przebiegu wyprawy.

Po powrocie do domu zespół realizujący projekt przedstawi  prezentację multimedialna upamiętniającą ich wspomnienia, którymi będą mogli pochwalić się na forum klasy/szkoły.

Cele projektu

  1. Uczestnictwo uczniów w zdobywaniu szczytu Giewont. - Projekt ma zaszczepić w młodych ludziach miłość do gór oraz zrealizować marzenia osób które chciałyby  rozpocząć swoją przygodę ze zdobywaniem szczytów. ZAWSZE MUSI BYĆ TEN PIERWSZY RAZ! Można zacząć od Giewontu, a kto wie, może ktoś z uczestników projektu  osiągnie  kiedyś  najwyższy szczyt  świata!
  2. Integracja uczniów z przyrodą
  3. Pokazanie uczniom pięknych Polskich krajobrazów -  wzbudzenie w uczniach patriotyzmu i przybliżenie im informacji o górach, wspinaczce i alpinistach.
  4. Wzbudzanie samodzielności w uczniach – na górskich szlakach będą odpowiadać za siebie wzajemnie.

Elementy unikatowe

  1.  Nauka przez doświadczenie – żadne warsztaty ani wykłady nie pozwolą  zapamiętać tyle szczegółów ile zapamiętamy sami ich doświadczając.
  2. Zdobycie wysokiego  szczytu – nie każdy może poszczycić się zdobyciem Giewontu
  3. Nauka samodzielności ,  zaradności oraz odpowiedzialności

Miejsce i czas realizacji

Realizacja projketu - Zakopane - czerwiec 2016 r.

Wykorzystanie grantu

Dofinansowanie do przejazdu do Zakopanego, opłacenie przewodnika górskiego, pamiątka regionalna dla uczestników projektu.

Galeria załączników

Pobierz poradnik o projekcie edukacyjnym REBEL.TO

Dane osobowe

Imię i nazwisko lidera:
imie nazwisko

Szkoła:
I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Kazimierza Wielkiego, Olkusz

Adres szkoły:
Polna 8, 32-300
Olkusz

 

Copyright by Wydawnictwo Nowa Era Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone