W VI edycji konkursu „Projekt z klasą” o Granty Nowej Ery
rywalizowały aż 477 projekty edukacyjne z całej Polski.


Projekt nr 00477
Gra planszowa, przygodowo-logiczno-historyczna pod tytułem ‘’Crusadication’’.

Projekt edukacyjny

Opis projektu


Planszowa,  samodzielnie przygotowana, ręcznie  robiona  przygodowo-logiczno-historyczna gra 

pod tytułem ‘

’Crusadication’’.

 

Niepowtarzalna szansa na poznanie historii Europy w XIII wieku – niepowtarzalna szansa na odkrycie sekretów zakonów rycerskich oraz ich funkcjonowania!Wciel się w odważnego, rycerza zakonnego, odziej oręż i wyrusz w bogobojną misję po Europie, poszerzaj horyzonty chrześcijaństwa, werbuj dzielnych żołnierzy do walki ku Twojego boku i wypędzaj szatańskie pogaństwo z obcych ziem!

Rozgrywkę może prowadzić nawet 7 graczy – tylu, ile grywalnych jest zakonów rycerskich. Wszystkie są historyczne, wiernie odwzorowane – nawet ich główne siedziby mieszczą się na mapie tam, gdzie mieściły się w trzynastym wieku, a szczegółowo odwzorowane zostaną również specjalne umiejętności zakonników, jakimi charakteryzowały się poszczególne zakony krzyżowców!

Gracze poznają, jak wyglądała Europa w późnym średniowieczu! Położenie granic i rozmieszczenie państw prezentują się tak, jak za czasów rycerzy zakonnych! Wszelkie miasta, miasteczka oraz osady są uwzględnione na mapie, nawet ukształtowanie terenu wiernie odwzorowane pozwoli graczom przenieść się wprost do średniowiecznych miast, osad oraz na bezkresne pustynie, czy też ustronne lasy oraz dzikie, nieprzebyte puszcze! Na każdym z terenów czekają Cię inne zadania oraz inne zdarzenia – a wraz z tym inne niebezpieczeństwa i przeszkody! Istnieje możliwość poruszania się po wszystkich polach lądów Europejskich, lecz nie tylko – gdy tylko dysponuje się statkiem, wskazane nawet jest wędrować przy pomocy drogi morskiej! Przestrzenna plansza o dużych wymiarach wykonana jest z dbałością o najmniejsze szczegóły, a wszystko to, by najlepiej przybliżyć graczom wygląd średniowiecznej Europy!

‘’Crusadication’’ to projekt gry, która ma w sposób łatwy, acz przyjemny przybliżyć młodzieży, a nawet dorosłym historyczne fakty, wydarzenia oraz życie w średniowiecznym, trzynastym wieku – nie tylko zakonników, ponieważ szczegółowo rozwinięte będzie również życie mieszczan, chłopów a także arystokracji, czy też pogan. Łatwa i przyswajalna rozgrywka na bazie gier RPG pozwoli poruszyć strategiczne zmysły graczy – jeden niewłaściwy ruch może spowodować twoją przegraną! ‘’Crusadication’’ to gra, która ma ukazać w sposób unowocześniony życie średniowiecznych ludzi oraz realia trzynastego wieku!

 

 

 

Crusadicaion

 

is the best way to educate

about life of crusaders and medieval reality!

 

 

 

 

Wybierz jeden z 6 zaproponowanych przez twórców trybów gry – każdy z nich oferuje walkę zakonów o co innego! Czy to poparcie papiestwa, czy to największy majątek… Pamiętaj, że w każdym wypadku dysponujesz niewielką ilością czasu i ograniczonymi zasobami, zaś reszta pozostaje w Twoich, prowadzonych wolą bożą rękach!

Wszystkie karty i żetony umieść na komfortowym blacie, umieszczonym przy podstawie planszy! Ład i porządek w grze to podstawa!

Instrukcja, fabuła oraz wszelkie opisy znajdą się w ilustrowanym podręczniku – w całości będącym napisanym po angielsku! Utrwalaj język angielski, przy okazji dowiadując się, jaką gwarą posługiwali się możnowładcy, a mieszczanie, chłopi lub poganie! Całą treść podręcznika do gry można będzie również wysłuchać na załączonej do pudełka płycie, na której będzie znajdował się zrozumiały i bezbłędny audiobook!

Płyta będzie zawierać również klimatyczną muzykę, polecaną przez autorów, która na pewno wzbogaci rozgrywkę niepowtarzalnym urokiem średniowiecza, ale również nowoczesną interpretacją klimatu tamtych czasów!

Rozgrywkę uatrakcyjni zmodernizowana plansza, zawierająca rozmaitego rodzaju wzbogacenia, typu prostych instalacji elektrycznych! Dostępne będą podświetlane pola, na których staną figurki graczy lub pola, które pokażą miejsce wykonania danej misji przez podświetlenie, a także wiele, wiele innych opcji, które zadziwią swoją pomysłowością i prostotą wykonania!

Oryginalne ilustracje oraz dekoracje autorstwa wykonawców gry pozwolą nacieszyć oko swoim potencjałem i klimatem!

Niezbędnym do gry elementem będą karty oraz żetony, na których opisane zostaną wszelkie działania, jakie ma wykonać w danej chwili gracz! Główne działania i cele gracza są łatwo określone – wygnaj z dzikich terenów pogaństwo, ich nieświadomość rozświetlając błyskiem wiary w Boga, gromadź złoto, łup i bogactwo, aby inwestować w niezbędne dla zakonu modyfikacje, by wznieść się na sam szczyt i zasiać chrześcijaństwo w całej Europie!

Sterować będzie można szczegółowo, precyzyjnie wykonanymi figurkami, symbolizującymi Twoją postać. Każda z postaci będzie miała inną postawę, inny charakter, inny sposób na wygraną…

Mechanika walki okaże się prostsza, niż by okazać się mogła – poprzez zdobyte punkty wiary wysyłaj na front wojenny oddziały, które zmotywować może jedynie wiara! Podnieś ich morale liczebnością armii oraz zgromadzoną liczbą punktów wiary! Zjednywanie sobie wrogich oddziałów jest możliwe przy pomocy dyplomacji, pobożności, czaru charyzmy lub siły – to wszystko zależy, jaką drogę wybierzesz! Pamiętaj – każda niewłaściwa decyzja może sprowadzić na ciebie zgubę…

Ważne obok wiary będzie również poparcie stolicy apostolskiej – poprzez swoje czyny i bogobojność będziesz mógł zyskiwać uznanie papieża, będącego głową całego kościoła chrześcijańskiego! Kto wie, czy papiestwo nie postanowi uhonorować Twoich cudownych, pobożnych czynów jakąś znaczącą nagrodą?

Jednak przed nagrodami stoją i obowiązki… „Bez pracy nie ma kołaczy!” Któż inny by pomógł papiestwu oraz monarchom funkcjonować, niż nie przedstawiciele zakonów rycerskich, gotowi pomóc każdemu i wszystkiemu w imię Boga? Co pewien czas musisz być przygotowany na zleconą przez głowy państw oraz kościoła różnorakie misje, które będą wymagały od Ciebie nie lada zdolności, by je wykonać… Którą drogę wykonania ich obierzesz? Czy wykażesz się dyplomacją, wiarą czy siłą? Wszystko zależy od Ciebie! Los leży w Twoich rękach…

Nieodkryte tajemnice patronów i świętych są do odkrycia – czy zdołasz w imię Świętego Jerzego zgładzić smoka, lub napotkać duchy poległych w bitwie o odzyskanie Ziemi Świętej? Podobne okazje nie zdarzają się często – nie zawsze oraz nie wszędzie napotyka się podobne propozycje i szanse na wykonanie rzeczy okrzykniętych niemożliwymi… Gromadź artefakty oraz pobłogosławione przedmioty, które nadadzą Tobie specjalnych zdolności oraz umożliwią wykonywanie niesamowitych uczynków!

Jakie znamy dzisiejsze pojęcie gry? Czy młodzież oraz playerzy z całego świata, w różnym wieku muszą ograniczać się jedynie do gier online, tak naprawdę nie niosących za sobą żadnego przesłania rozgrywek i zabierających cenny czas bezsensownych gierek? Czy potrzebą umysłu nie jest kształcenie oraz przyswajanie tak bardzo potrzebnych mądrości oraz faktów, jakie odsłania przed nami historia? Czy gimnastyką dla rozumu nie jest przypadkiem planowanie i analizowanie sytuacji, w jakiej się obecnie jest – a w jaki sposób można na nią wpłynąć? Czy rozwijaniem się nie jest odkrywanie, nieznanych nam horyzontów, oraz poznawaniem tego, co niewyjaśnione, zawiłe oraz zapomniane? Czy człowiek nie został stworzony, by dociekać, odkrywać – nie tylko siebie, ponieważ przez odtajnianie zagmatwanych faktów historycznych oraz wydarzeń wpływających na ludzkość tak naprawdę definiujemy siebie i naszą osobowość?

‘’Crusadication’’ spełni wszystkie oczekiwania graczy – to planszowa gra, posiadająca wartości historyczne, zmuszająca do myślenia strategicznego i nie tylko – proste odkrywanie historii zmusi każdego do refleksji na temat człowieczeństwa, jakie siedziało w naszych średniowiecznych przodkach! To wymarzona forma rozrywki na każdą porę dnia – zasiądź z przyjaciółmi do tej innowacyjnej gry, pozwól wciągnąć się w klimat średniowiecznej Europy rycerzy zakonnych, jaką oferuje nasza nietuzinkowa gra planszowa!

Los Europy leży w Twoich rękach…Cele projektu

Rozwijanie wyobrażni młodego człowieka

Nauka historii poprzez tworzenie klimatu gry

Nauka wspólpracy

Poznanie kultury i języka przodków

Pokazanie talentu plastycznego

Szlifowanie języka angielskiego poprzez stworznie wersji anglojęzycznej.

Elementy unikatowe

Cały projekt pod względęm tematu i wykonania wydaję się unikatowy.

Miejsce i czas realizacji

Miejsce:

Gimazjum nr 6 Kielce

Data:

pażdzierni 2015- maj 2016 r.

Wykorzystanie grantu

Pieniądze pozwoliłyby na stworzenie wysokiej jakości pionków ( może wydruk 3 D) oraz pzrygotowanie planszy do gry.

Galeria załączników

Pobierz poradnik o projekcie edukacyjnym REBEL.TO

Dane osobowe

Imię i nazwisko lidera:
imie nazwisko

Szkoła:
Gimnazjum nr 6 w Kielcach, Kielce

Adres szkoły:
Leszczyńska 8, 25-321
Kielce

 

Copyright by Wydawnictwo Nowa Era Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone