Projekt nr 00476
ZIELONY ZAKĄTEK w Plastyku

Projekt edukacyjny

Opis projektu

W gotowym, zielonym zakątku nasza młodzież będzie mogła uczestniczyć w plenerach rysunkowo-malarskich,  uczyć się biologii, geografii, ale również słuchając śpiewu ptaków języka polskiego, historii i innych przedmiotów.

Zielona klasa będzie wymarzonym miejscem do efektywnego odpoczynku i relaksu podczas przerw. Gdy tylko pogoda będzie dopisywać uczniowie będą mogli spędzać tam czas w otoczeniu przyrody, ale również poszerzać swoją wiedzę na temat roślin i poznać bliżej różnorodne gatunki roślin.

W tym miejscu zamieszczamy krótki film z naszym parkiem w jesiennej odłonie (wystarczy skopiować link do przeglądarki).

https://www.youtube.com/watch?v=btWb0CKi5rQ&feature=youtu.be

Cele projektu

 

  • kształtowanie wrażliwości na piękno przyrody i propagowanie zdrowego wypoczynku
  • wzrost świadomości ekologicznej i ogromnego znaczenia natury w życiu każdego człowieka
  • zagospodarowanie terenu przyszkolnego i podniesienie walorów estetycznych tego terenu

 

Elementy unikatowe

Nasi uczniowie to młodzi, twórczy i aktywnymi ludzie. Mają głowy pełne pomysłów, a ten projekt jest jednym z nich. Chcą rozwijać swoje talenty i zmienić świat.

Chcą stworzyć miejsce, jakiego nie znajdą w murach naszej szkoły. Podczas zajęć rysunkowo malarskich, marzą im się zajęcia plenerowe, gdzie mogliby zamienić  tradycyjne sale lekcyjne  na nietypowe, których ramy wyznaczają nie ściany, ale przyroda.

Miejsce i czas realizacji

Zima 2015
W ramach zajęć pozalekcyjnych w miesiącach zimowych skomponujemy nowe rabaty, na których wiosną posadzimy rośliny. Wspólnie z uczniami przygotujemy informacje o wymaganiach wybranych kwiatów i krzewów, przy czym skupimy się na roślinach ozdobnych, dobrze znoszących tutejsze warunki klimatyczne.

Wiosna 2015
Realizację projektu zamierzamy rozpocząć wiosną 2015r. Na terenie przyszkolnego parku trzeba wykonać prace porządkowe, oczyścić teren, przyciąć krzewy i żywopłot. Trawnik w naszym parku w kilku miejscach wymaga wyrównania, posiania nowej trawy i nawiezienia ziemi ogrodowej pod rabaty. Odświeżenia będą wymagały  istniejące aleje poprzez m.in. ułożenie nowych obrzeży.

Czerwiec 2015
Zakup czterech ławostołów i ustawienie ich w planowanym miejscu ukończy podstawową cześć projektu. W czerwcu 2015r. zaplanujemy uroczyste otwarcie parku.

W przyszłości...
W przyszłości w ramach prac dyplomowych uczniów szkoły powstaną inne elementy wykończeniowe parku, np:

  • na reklamie wizualnej uczniowie wykonają tablice edukacyjne
  • w pracowni snycerstwa zaprojektują i wykonają drewniany zegar słoneczny
  • w pracowni ceramiki powstaną rzeźby


Wykorzystanie grantu

Środki, które szkoła pozyska na realizację projektu pokryją zakup czterech ławostołów (jest to wystarczająca liczba dla zespołów klasowych w naszej szkole liczących ok 10-15 osób).

Wszystkie prace związane przygotowaniem podłoża, montażem architektury, nasadzeniami i pracami wykończeniowymi będą stanowić wkład własny szkoły.

Galeria załączników

Polecamy

Dane osobowe

Imię i nazwisko lidera:
imie nazwisko

Szkoła:
Zespół Szkół Plastycznych w Koszalinie im. Władysława Hasiora w Koszalinie, Koszalin

Adres szkoły:
Racławicka 9, 75-620
Koszalin

 

Copyright by Wydawnictwo Nowa Era Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone