Projekt nr 00312
Akademia Nordic Walking

Projekt edukacyjny

Opis projektu

Zorganizujemy imprezę pod nazwą" Akademia Nordic Walking" dla uczniów naszej szkoły, oraz ich rodzin, znajomych,oraz okolicznych mieszkańców. Instruktorzy będą uczyć prawidłowego chodzenia z kijkami - najlepsi otrzymają certyfikaty potwierdzające znajomość prawidłowej techniki,oraz zasad bezpieczeństwa obowiązujących w Nordic Walking. Następnie będziemy doskonalić technikę organizując wycieczki z kijkami w teren. Najbardziej wytrwali i najlepeij przygotowani pod koniec roku wezmą udział w wyprawie, której celem bedzie pokonanie Półwyspu Helskiego (ok.40 km)

Cele projektu

Nalważniejszym celem naszego projektu jest zachęcenie młodzieży do aktywności fizycznej. Nordic Walking jest propozycją sportu, który nie jest trudny, nie wymaga drogiego sprzętu i może być uprawiany wszędzie i przez każdego. Następnym celem jest nauczenie każdego prawidłowej techniki marszu. Pewność,że Nordic Walking młodzież uprawia poprawnie da jej na pewno dużo satysfakcji, oraz spowoduje,że może stać się on sportem na całe życie.

Elementy unikatowe

Każdy uczeń naszej szkoły będzie chodził prawidłowo i bezpiecznie. Uczestnictwo dużej liczby osób w różnym wieku spowoduje,że Nordic Walking przestanie się kojarzyć wyłącznie ze sportem dla seniorów.Założony ambitny cel w postaci pokonania Półwyspu Helskiego spowoduje mobilizację i systematyczność w przygotowaniach. Wycieczka nad morze pokaże, że Nordic Walking można uprawiać wszędzie,zwiedzając w ten sposób Polskę i cały świat.

Miejsce i czas realizacji

Jmpreza "Akademia Nordic Walking" odbędzie się wczesną wiosną (z okazji Dnia Kobiet, lub pierwszego dnia wiosny).Przygotowania (treningi)do wyprawy nad morze będą trwały do końca maja. Na poczatek czerwca planujemy wyjazd do Władysławowa, aby pokonać trasę Hel - Rozewie.

Wykorzystanie grantu

Grant zostanie przeznaczony na zakup sprzętu, oraz dofinansowanie do wyprawy.

Galeria załączników

Copyright by Wydawnictwo Nowa Era Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone