Konkurs „Projekt z klasą”. Jak wygrać 3000 zł lub 5000 zł?

Takiego konkursu jeszcze nie było! Wydawnictwo Nowa Era ogłasza ogólnopolski konkurs na najciekawsze projekty edukacyjne – „Projekt z klasą”. Nagroda jest niezwykle cenna – możliwość realizacji własnego pomysłu przy finansowym wsparciu Nowej Ery oraz smak odniesionego wspólnie sukcesu. Dodatkowo „Projekt z klasą” jest dla uczniów wspaniałą okazją do pogłębienia wiedzy i zwiększenia umiejętności, a dla nauczycieli – szansą na rozwój zawodowy. Pamiętajcie, że w naszym wyjątkowym konkursie o zwycięstwie decydują sami uczestnicy – liczy się pomysłowość i zaangażowanie.

7 dowodów unikalności konkursu „Projekt z klasą”

1. Wyjątkowe nagrody
Jak zamierzamy pomóc w realizacji najciekawszych projektów edukacyjnych? Naszą odpowiedzią jest specjalny Fundusz Grantów Nowej Ery. To z niego zostaną ufundowane atrakcyjne nagrody. Każda z 10 zwycięskich drużyn otrzyma grant w wysokości 3000 zł, który z całą pewnością pomoże wcielić w życie nagrodzony projekt edukacyjny.

Nowa Era pragnie wspierać zespoły, które wierzą, że wystarczy bardzo chcieć, aby móc coś zmienić na lepsze. Jeden szczególnie interesujący i ambitny projekt nagrodzimy grantem specjalnym w wysokości 5000 zł.

Ufamy, że nauczyciele zagospodarują te wyjątkowe nagrody najmądrzej i najlepiej, a dzięki temu zmienią swój szkolny świat na lepsze.
 
2. Proste zasady udziału
Chcieliśmy uniknąć sytuacji, w której skomplikowane reguły będą przeszkodą dla kreatywności i zapału uczestników. Dlatego udział w „Projekcie z klasą” jest niezwykle prosty.

Cały konkurs odbywa się na stronie internetowej www.projektzklasa.pl. To tutaj nauczyciel rejestruje się, a następnie zamieszcza opis projektu edukacyjnego wymyślonego, zaplanowanego i realizowanego przez swój zespół. Projekt nie musi być zakończony – chcemy, aby to właśnie grant Nowej Ery pomógł w jego realizacji.

Wybór zwycięskich projektów odbywa się w drodze otwartego dla wszystkich głosowania na stronie konkursu. Losy wygranej składamy w ręce uczestników – to od nich zależy, czy zainteresują innych swoim pomysłem i czy otrzymają ich głosy. Im więcej zdobytych głosów, tym większa szansa na wygraną.
 
3. Możliwość rozwoju zawodowego
Nowa Era przykłada wielką wagę do wspierania nauczycieli w codziennej pracy oraz pomagania im w rozwijaniu warsztatu pracy. Okazją do tego jest także „Projekt z klasą”. Daje on szansę na poznanie metody projektów lub pogłębienie wiedzy na jej temat, a także umożliwia rozwój zawodowy. Każdy nauczyciel, który weźmie udział w konkursie, dostanie od nas drogą elektroniczną specjalny certyfikat potwierdzający zarówno udział w konkursie, jak i publikację projektu. Opiekunowie zwycięskich zespołów otrzymają także okolicznościowe dyplomy. Co więcej, poprzez uczestnictwo w konkursie można zaprezentować na ogólnopolskim forum siebie, uczniów i swoją szkołę, a także podzielić się własnymi pomysłami i poznać pomysły innych. „Projekt z klasą” to fascynująca przygoda oraz ambitne wyzwanie, które na pewno zainteresuje niejednego nauczyciela.
 
4. Dowolność wyboru tematu
Wiemy, że każda szkoła jest wyjątkowa. Składa się na to wiele czynników – miejsce, historia, lokalna społeczność, a przede wszystkim – nauczyciele i uczniowie. Wierzymy, że z tej wyjątkowości zrodzą się najciekawsze pomysły, które zaowocują niepowtarzalnymi projektami. W konkursie „Projekt z klasą” nie narzucamy więc tematu projektu – wszystko zależy od nauczyciela i jego uczniów. Projekt może być przedmiotowy, ponadprzedmiotowy lub wykraczający poza podstawę programową. Sposób realizacji jest także dowolny: podczas lekcji, w ramach 19. godziny, na zajęciach pozalekcyjnych itd. Liczy się efekt tych prac – czekamy na ambitne i interesujące propozycje projektów, które odpowiadają potrzebom danej szkoły oraz ukazują potencjał zespołu. Zależy nam na zmianie czegoś na lepsze oraz na tym, by udział w konkursie był ciekawą przygodą i nauką dla jego uczestników.
 
5. Kompleksowe wsparcie merytoryczne
Metoda projektu to jedna z podstawowych metod aktywizujących wykorzystywanych w szkole. Jest przyjazna zarówno dla nauczyciela, jak i ucznia. Dzięki ciekawej i elastycznej formule pracy może być realizowana przez każdego nauczyciela, w każdej szkole. Zapewnia również swobodę wyboru tematu i różnorodność sposobów działania, co umożliwia planowanie naprawdę interesujących inicjatyw.

Aby ułatwić nauczycielom udział w konkursie, zamieściliśmy na stronie www.projektzklasa.pl komplet materiałów, które pozwolą dowiedzieć się wszystkiego, co niezbędne na temat metody projektu, a także „krok po kroku” zaplanować pracę. Nauczyciele znajdą tam także Bibliotekę projektów z przykładowymi projektami przedmiotowymi i interdyscyplinarnymi. To źródło wiedzy i inspiracji na początek.
 
6. Równe szanse dla wszystkich
Stworzyliśmy konkurs, który daje równe szanse każdemu uczestnikowi, niezależnie od tego, w jakiej szkole się uczy i gdzie mieszka. Dajemy wszystkim takie samo wsparcie na starcie – stronę internetową z kompletem niezbędnych informacji o metodzie projektów, a także mnóstwem inspiracji. Nie wprowadzamy sztucznych podziałów i subiektywnych kryteriów wyboru. Szansę mają wszyscy uczestnicy konkursu – cała reszta zależy wyłącznie od nich. Liczą się tylko pomysłowość i zaangażowanie.
 
7. Możliwość realizacji projektu
Nowa Era dokłada wszelkich starań, aby pomóc nauczycielowi w codziennej pracy, a uczniom – w zgłębianiu świata nauki. Stworzyliśmy konkurs, który daje równe szanse każdemu uczestnikowi, niezależnie od tego, w jakiej szkole się uczy i gdzie mieszka. Wartościowe granty na pewno pomogą nauczycielom i uczniom w rozwiązaniu problemów, odkryciu talentów, poszerzeniu umiejętności i realizowaniu się w codziennej pracy.
 
Konkurs „Projekt z klasą” rusza w styczniu 2011 roku. Serdecznie zapraszamy do udziału!
 
Copyright by Wydawnictwo Nowa Era Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone